Halkidiki'deki İlk Panhelenik Su Pisti

Yunanistan'da Kassandra Canister'daki ilk su sahası onaylandı. Onay, Sivil Havacılık Otoritesi ve Denizcilik Bakanlığı ile işbirliği içinde Deniz Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından verildi.

daha fazla bilgi

Yunanistan turizm sezonuna hazırlanıyor. Sınırlar 14...

2020'nin üzücü istatistiklerine rağmen, Yunanistan'da turizm sezonunun başlaması planlandığı gibi planlanıyor. Başbakan Kyriakos Mitsotakis'e göre, hükümet bu yıl turist sayısını önemli ölçüde artırmayı planlıyor.

daha fazla bilgi

Avrupa'nın En İyi Destinasyonları aşılanmış turistler için...

Avrupa Komisyonu şu anda COVID-19 aşısının onaylandığı elektronik pasaportu geliştiriyor. Bununla birlikte, birçok AB ülkesinde, halihazırda aşılanmış turistlerin kendi bölgelerine girmelerine izin verilmektedir

daha fazla bilgi

Grekodom Development, Elliniko programına katılacak

Grekodom Development A.E, Yunanistan ve Kıbrıs'ta emlak satışı ve inşaat alanındaki engin deneyimini müşterilerini ve ortaklarını, şirketin Elliniko'nun Atina'daki en büyük yatırım projesine katkıda bulunacağını bildirmekten

daha fazla bilgi

Elliniko'da bir kumarhane inşaatı, yarışmanın finalisti...

Elliniko'da kumarhane inşaatı ihalesinin finalisti Mohegan-GEK Terna konsorsiyumu oldu. İddialı proje Yunanistan'da büyük yatırımları çekecek ve aynı zamanda turizm sektörünün gelişmesine de etki edecek.

daha fazla bilgi

Milyarderin Yunanistan'ın Akrep adasındaki VIP tesisinin ilk...

Rusya'nın en zengin 20 kişisi arasında yer alan bir işadamı ve milyarder olan Dmitry Rimbolovlev, Yunanistan'ın Akrep adasında seçkin bir VIP Exclusive Club tesisi inşa etmeye devam ediyor.

daha fazla bilgi

Selanik'in yeni uluslararası havalimanı "Makedonya"

Şubat ayı başında, yeni uluslararası havaalanı "Makedonya" Selanik kentinde teslim edildi. Havalimanının yenilenmesi kapsamında toplam 34,1 bin metrekare..

daha fazla bilgi

Yeni sezonda Yunan emlak piyasasına ne olacak: beş endişe...

Başlık: "... için 5 soru" Konuşmacımız, Yunan emlak piyasası üzerinde uzun süre emlak satışlarında lider konumunu korumayı başaran Grekodom Development Genel Müdür Yardımcısı Damianos Sahbazidis.

daha fazla bilgi

Yunanistan, büyük işadamları için uluslararası bir...

Yunan parlamentosu tarafından 17.02.21'de oylanan yeni yasal çerçeve ile Yunanistan, dünya çapında " family offices" (aile ofisleri) olarak bilinen "Aile Mülklerinin Yönetimi için Özel Amaçlı Şirketler"in kurulmasınına destek olarak büyük işadamlarına çağrıda bulunuyor.

daha fazla bilgi

ORMAN HARİTALARININ İLÂN PREMİERİ – HANGİ BÖLGELER DÂHİL...

İşbu ilânın yayınlanması, 4685/2020 sayılı çevre kanunun oylanması, Çevre ve Enerji Bakanlığı’nın Çevresel İdare Birimlerinin Koordinatörleri, orman hizmetleri yöneticileri ve «Yunan Kadastrosu» ile süregelen işbirliği ve idari işlemlerin zamanında hazırlanıp yayınlanması sonucu gerçekleşmiştir.

daha fazla bilgi

Yabancı yatırımcılar için vergi cenneti Yunanistan

Yunanistan, yabancı yatırımları doğrudan kendine çekebilmek amacıyla vergi teşvikleri sağlama girişimlerine başlamaktadır. Daha ayrıntılı olmak gerekirse, yürürlüğe giren ilk hüküm, 4172/2013 sayılı Kanunun 5a.maddesine ve A.1036/2020 sayılı genelgeye dâhil edilmiştir.

daha fazla bilgi

Yunanistan'daki yabancı emekliler için yeni vergi teşvikleri

Yabancı sermaye katılımı için Yunanistan vergi mevzuatındaki reform kapsamında, vergilendirmeyi azaltmak isteyen yabancı emeklileri ilgilendiren bir vergi hükmü eklenmiştir.

daha fazla bilgi

TEMES şirketler grubu "Elliniko" da yer alacak

Atina'daki eski Yunan havaalanı bölgesinde iki otel kompleksinin inşası 300 milyon avrodan fazlaya mal olacak. TEMES şirketler grubuna sahip olan Konstantakopoulos ailesi planı uygulamaya koymayı planlıyor.

daha fazla bilgi

Atina'daki havaalanı Avrupa'nın en güvenli havalimanlarından...

Atina Havaalanı "Eleftherios Venizelos" ortalama 4.3 puanla ikinci sırada. Yunan havaalanı, Abu Dabi, Dubai, Katar, Londra ve Singapur havalimanlarının arkasında, dünya güvenlik derecelendirmesinde altıncı

daha fazla bilgi

Volkswagen yakında bir Yunan adasını fethedecek

Yunanistan ve Almanya'dan bir otomobil üreticisi, ülkede ekoturizmin tanıtılmasında ortak oldu. Plan, Astypalea adasına elektrikli araçların tanıtılması.

daha fazla bilgi